Головна > Блог > questions > Як вивести змінну на екран в javascript
18 Бер 19
Зміст:

Способи виведення змінних на екран в javascript.

 

Таке питання виникає в кожного программіста-початківця на етапі перших днів навчання, адже саме візуалізація результату  дає нам можливість зрозуміти, що все було зроблено вірно.

Зробити це дуже просто, достатньо виконати 2 пункти.

По-перше :

Створити змінну в яку записати певне значення, яке ви бажаєте вивести на екран.

Як приклад, для цього необхідно зробити наступне :

Тут ми оголосили змінну “а” , якій надали значення “hello oktenweb”.

до змісту ↑

По-друге:

Викликати javascript функцію, яка виводить інформацію користувачу. Але в javascript існує декілька функцій, які виводять інформацію.

Давайте розглянемо їх.

до змісту ↑

1. console.log(a);

 

 

Функція console.log() призначена для виводу інформації в консоль розробника. Зазвичай, користувачі які не використовують javascript не знають про її існування. Для того, щоб відкрити консоль розробника достатньо натиснути f12 в будь-якому браузері (як один з варіантів які працюють в chrome та firefox – це поєднання клавіш ctrl+shit+i). Для того, щоб побачити результат свого javascript коду, необхідно обрати вкладку “console”, як показано нижче.

як вивести змінну в javascript

до змісту ↑

2. alert().

 

 

 

Функція alert() в javscript призначена для побудови модального вікна з певним текстовим контентом. Запустивши подібний код ви отримаєте наступне:

як вивести змінну в javascript

Єдиний недолік цієї функції в тому, що вона блокує виконання всього іншого коду, і вимагає втручання користувача для продовження сценарію.

до змісту ↑

3. document.write().

 

Функція document.write() в javascript призначена для вбудовування контенту в середину вашого html документу. Хоча початківці люблять її більше за всі попередні, в неї є велика проблема, вона затирає увесь інший контент. Тому ми не радимо використовувати її як основний спосіб виведення змінної в javascript.

 

до змісту ↑

ВИСНОВОК.

Для того, щоб вивести змінну в javascript на екран можна використати одну з функцій alert(), document.write(), console.log().

 

Не забувайте, що всю цю інформацію та знання по інших темах ви можете отримати на наших комплексних курсах javascript complex та javascript complex online

 

Поділитися